Sıkça Sorulan Sorular

•             Mağazamızda beğendiğinizi ürünü/ürünleri sepetinize ekledikten sonra, "Alışveriş Sepeti" bölümüne geçiniz.
•             Alışveriş sepetinizde oluşturacağınız siparişin önizlemesini gördükten sonra "Alışverişi Tamamla" butonuna tıklayarak teslimat ve ödeme bölümüne geçiniz.
•             Teslimat ve fatura adresi bilgilerini doldurduktan sonra sayfanın altından kargo tecihinizi seçebilirsiniz.
•             "Devam Et" butonuna basarak Ödeme ekranında kredi kartı bilgilerinizi doğru şekilde girin. Eğer taksitlendirme yapacaksanız, kart bilgilerinizi girdikten sonra sayfanın altında size gösterilecek taksit seçenkelerinden birini seçmelisiniz.
•             Kredi kartıyla ödeme yapmayacaksanız, bu seçeneğin yanındaki "Havale/EFT" butonuna tıklayın ve açılan ekranda size sunulan bankalardan birini seçip hesap numarasını not edin.
•             Kredi kartı ya da banka havale bilgilerini doldurduktan sonra "Devam Et" butonuna tıklayıp sipariş onay ekranına geçin.
•             Ekranın sağ üst tarafında bulunan  “Siparişi Onayla” butonuna sadece bir defa tıklayıp işlemi onaylayın.
•             Açılan yeni sayfada size sistem tarafından bir sipariş numarası verilir. Üye girişi yaptıktan sonra ana sayfamızın sağ üst köşesinde göreceğiniz "Sipariş Takibi" sekmesinden siparişinizle ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.
Mağazamızdan verdiğiniz siparişlerin zamanında ve eksiksiz olarak adresinize gönderilebilmesi için teslimat ve fatura adresinizin doğruluğundan emin olmalısınız.

Teslimat adresinizi doğru ve eksiksiz olarak yazmaya özen gösterin. Kargo şubesi olarak teslimat adresi belirtilen siparişlerin kargo çıkışı yapılamaz.

Fatura adres bilgileri, faturalama işleminden sonra değiştirilemez. Bu nedenle fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişinizi onaylamayın.

Tüm gönderiler adrese ve ilgili kişiye yapılır, kargo şubesinden ürün teslimi yapılmaz. Alıcının adreste bulunamaması durumunda, kimlik bilgileri kontrolünden sonra birinci dereceden yakınına teslimat yapılabilir.
 
Siparişinizin onaylanma aşamasından sonra sistem size 6 rakamdan oluşan bir sipariş numarası bildirir. Bu numara sistem tarafından size bildirilmediyse ana sayfamızdaki "Hesabım/Siparişlerim" sekmesinden mevcut bir siparişinizin olup olmadığını kontrol edin.

Siparişinize ulaşamıyorsanız, kredi kartınızdan ödeme alınıp alınmadığına bakmanızı öneririz; çünkü bankalarla yaşanan kısa süreli bağlantı sorunları nedeniyle sistem bazen siparişinizi oluşturamayabilir. Böyle bir durumda lütfen bizi e-posta yoluyla bilgilendirin. İşlemleriniz finans departmanımız tarafından kontrol edilecek ve ödeme kredi kartınıza iade edilecektir.
 
Mağazamızdan yaptığınız alışverişlerde, kredi kartı güvenliğinizi sağlamak için banka onayına ihtiyacımız var. Onay süreci şu şekilde işler:
•             Kredi kartları güvenlik birimi, gerek duyduğunda bankada kayıtlı kişisel bilgilerinizde yer alan sabit telefon numaralarından size ulaşarak sipariş onayı alır ve bize iletir.
•             Sipariş onayı sistemimizde göründüğünde, siparişiniz hemen hazırlanır ve kargoya teslim edilir.
•             Siparişiniz 2 günü aşan sürede onay alamamışsa; bankanız, kendi sistemlerinde kayıtlı bulunan sabit telefon numaralarından sizi aramış; fakat ulaşamamış demektir.
•             Bu durumda, bankanızı arayarak kişisel bilgilerinizi güncellemenizi ve kredi kartı güvenlik birimine size en kısa sürede ulaşabilecekleri sabit bir telefon numarası vermenizi öneririz.
•             Kişisel bilgilerinizi güncelledikten sonra siparişiniz sistemimizde görünecek ve teslimat için hazırlanacaktır.
 
Ödeme seçeneklerini sipariş oluşturma aşamasında sadece siz belirleyebilirsiniz.Verdiğiniz siparişle ilgili ödeme seçeneğine sonradan müdahale etmemiz mümkün değildir.
Bu nedenle siparişiniz onaylanmadan önce, işaretlemiş olduğunuz ödeme şeklini kontrol edin. Taksit seçeneği belirlenmemiş olan siparişleriniz peşin ödeme olarak kabul edilir ve daha sonradan taksitli ödemeye dönüştürülemez.
Siparişim neden onaylanmadı?
Mağazamız ya da bankanız, gerekli gördüğü durumlarda sipariş onayı için sistemde kayıtlı olan telefon numarasından kredi kartı sahibine ulaşmaya çalışır
Mağazamız ya da bankanız, gerekli gördüğü durumlarda sipariş onayı için sistemde kayıtlı olan telefon numarasından kredi kartı sahibine ulaşmaya çalışır.

Böyle bir durumda, telefon numarasına ulaşılamazsa kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak için sipariş iptal edilebilir. Sipariş iptaliyle ilgili bilgiler, sipariş sahibinin üyeliği sırasında kayda alınan e-posta adresine gönderilir. Siparişlerinizin banka tarafından onaylanabilmesi için, bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel bilgilerinizi güncellemeyi unutmayın!
 
Sipariş ettiğiniz ürünü "Siparişlerim"sayfasından ilgili siparişi/ürünü seçerek "İptal"seçeneğiyle online iptal yapabilirsiniz.
‘İptal’ seçeneği online olarak aşağıda belirtilen durumlarda uygulanabilir, diğer özel durumlar için "Bize Ulaşın"sayfasından bildirimde bulunmanızı rica ederiz.
•             • “Kredi Kartı Havale/EFT” ile ödemelerde, ürününüz henüz kargoya verilmemişse, (Ürün statüsü olarak; “Ödemeniz sipariş onayınız için incelenmektedir” veya “Siparişiniz Hazırlanıyor” açıklamaları görünür.)
•             • “Kapıda Ödeme” ile ödemelerde, kargo tarafından henüz teslim edilmemişse. (Ürün statüsü olarak; “ Güvenliğiniz için sipariş bilgileriniz kontrol ediliyor” veya “Siparişiniz Hazırlanıyor” açıklamaları görünür.) İptal işlemi için, "Sipariş Takip" link’ini tıklayarak aşağıdaki adımları izleyerek takipte bulunabilirsiniz.
•             • Siparişleriniz arasından iptal edeceğiniz ürünün/ürünlerin bulunduğu siparişi seçin,
•             • ‘Sipariş Detayı’ sayfasındaki ürün/ürünlerin alt kısmındaki “İptal” seçeneğini tıklayın,
•             • İptal işlemini tamamlayın.
 
İptal işlemini tamamladığınızda iptal edilen ürünler ile ilgili bilgi aynı anda e-posta adresinize gönderilir.
Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır ve tarafınıza e-posta ile bilgi verilecektir.
* Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.
Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız 1 iş günü içinde geri ödenir. Eğer kayıtlı bir IBAN no. bilgisi yoksa, kayıt etmek için tıklayın.
İptal işlemlerinde ödemeler için bilgilendirme, e-posta adresinize ve aynı anda kayıtlı cep telefonunuza mesaj olarak gönderilir.


 
Sitemizden verdiğiniz siparişler en kısa sürede kargoya teslim edilir. Süreci daha hızlandırmak için herhangi bir çaba göstermenize gerek yok; hizmet anlayışımız gereği, satış sonrası da sizleri memnun görmek isteriz. Bu yüzden Türkiye’nin ve Avrupa’nın en seçkin kargo firmalarıyla çalışıyoruz.
Sipariş verdiğim ürün nasıl "Süper Hızlı" gönderilir?
Mağazamızda satışa sunulan tüm ürünlerin ortalama tedarik süresi, ürün sayfalarındaki açıklamalarda belirtilir. Bu süre içinde ürününüz tedarikçi firmadan temin edilir edilmez adresinize gönderilmek üzere kargoya verilir.

"Hızlı Gönderi" logolu ürünlerin gönderim süresi diğerlerinden farklıdır, çünkü bu ürünler sitemizde belli sayıda stoklanmaktadır. Ancak; ürünlerin gönderimi siparişinizi verdikten sonraki işleyişle de doğrudan bağlantılıdır. Kredi kartıyla ödemeyi seçtiyseniz, siparişinizin gönderim süresi kredi kartınızın güvenlik kontrol süresine göre değişebilir. Aynı şekilde, havale ödemeli siparişlerde de havale ödemenizin hesaplarımıza ulaşması ve siparişin onaylanması beklenir. Sonrasında ürünün stok ataması yapılarak faturalandırma işlemi gerçekleştirilir.

Ardından ürününüz adresinize teslim edilmek üzere kargoya verilir. "Hızlı Gönderi", kargonun teslimat süresini değiştirmez. Süper hızlı gönderilen ürünler için ortalama tedarik süresi yoktur; siparişin onaylanmasından sonra hemen kargoya teslim edilen ürünler bu kategoride yer alır. Kargo teslimat süresi, teslimatın yapılacağı adrese ve kargo firmasının teslimat hızına göre değişkenlik gösterebilir.

 
Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 24 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 2-3 gün içinde yapılır. Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

 
Sipariş verdiğiniz ürün stoklarımızda varsa rezervasyonunuz hemen yapılır. Faturanız düzenlenir ve ürün paketlenerek kargoya verilir. Siparişinizde birden çok ürün olması durumunda, ilk sipariş verilen üründen başlayarak, stoklarımızda olanların rezervasyonları yapılır. Stoklarımızda henüz bulunmayan siparişleriniz için ise tedarik süreci başlar. (Bu durumda, sipariş ettiğiniz ürünün karşısında “Tedarik Sürecinde” yazısını görürsünüz.) İlgili tedarikçimize otomatik olarak geçilen talepler takip edilir ve siparişlerinizin en kısa sürede stoklarımızda yer alması sağlanır.
 
Satış sonrası en önemli hedefimiz, siparişlerinizin ürün sayfalarımızda belirtilen ortalama tedarik süreci içinde kargoya teslim edilmesidir. Bazı ürünlerde bu süre, ürünün özelliğine ve tedarikçiye göre farklılık gösterebilir. Böyle bir durumda, ürün bilgilerinde gecikme süresi belirtilir. Tedarik süreci uzayan ürünler nedeniyle mağdur olmamanız için, stoklarımızda gönderime hazır olan ürünler bekletilmeden kargoya verilir. Bu uygulamaya “kısmi teslimat” denir. Kısmi teslimatta kargo ücretsizdir.
Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları genelde Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır.

Sitemizde belirtilen ürün tedarik süreci ve kargo ücretleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimi yapılamaz; yapılsa da ekstra bir kargo ücreti talep edilir.
 
Mali zorunluluklar nedeniyle her türlü ürünün faturası okunaklı bir biçimde kolinin dış yüzeyinde, içinde yer alan ürünleri belirtecek şekilde sergilenir.
Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?
Mağazamızdan aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize ve cep telefonunuza SMS olarak siparişinizle ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilir. Bu bilgilendirme yardımıyla ürün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edildiğini öğrenebilirsiniz.Ayrıca “Hesap Yönetimi” sayfasındaki “Siparişlerim” ve “Posta Kutusu”/Bilgilendirme Mesajları” başlıkları altından bu bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.
 
Siparişinizin oluşturulması aşamasında faturanızın gönderim şekliyle ilgili size iki seçenek sunulur:
1.            Fatura adresim, teslimat adresim ile aynı.
2.            Fatura adresi farklı.
Farklı bir fatura adresi belirttiğiniz takdirde, faturanız belirtmiş olduğunuz diğer adrese gönderilecektir.
 
Mağazamızdada satışa sunulan ürünler, tedarikçi firmalardan orijinal kutularında gelir ve hiç açılmadan paketleme yapılarak kargoya teslim edilir. Ürünlerin sevkiyatında yaşanabilecek olası sorunlara karşı kargo paketleri üzerine yapıştırdığımız etiketlerde bir uyarı yazısı göreceksiniz. Bu uyarıda, teslimat sırasında kargo görevlisi yanınızdayken ürünü açıp kontrol etmeniz gerektiği hatırlatılmaktadır. Yapacağınız kontrol sonucunda ürün paket içeriğinde bir eksik ya da hata olduğu takdirde, kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekir. Bu işlemin ardından dilerseniz ürünü teslim alabilir, sadece tutanakla birlikte bize başvuruda bulunabilirsiniz.

Paket içeriğindeki eksik ya da hatayı olduğunu teslimat sonrasında fark ederseniz, tutanak olmadan da mağazamıza başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için sipariş takip sayfanızda bulunan “Arıza/İade/Değişim” ikonunu tıklayarak “ Eksik Ürün/Aparat” formunu doldurunuz. Böyle bir durumda, konuyla ilgili gerekli kayıtlar alınıp işlemleriniz hemen başlatılır. Siparişinizdeki eksik parça hakkında kategori departmanı ve tedarikçi firmayla iletişime geçilir. Kayıt altına alınan eksik parça firmadan temin edilir ve adresinize teslim edilmek üzere kargoya verilir.


 
Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde mağazamıza başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için
“kargo bedeli” ödemeniz gerekebilir.
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.
 
İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallar, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar, gazete, dergi gibi süreli yayınlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.
Ürünler kutusu açılmamış ve kullanılmamış olmalıdır.
•             Lütfen iade işlemi için, ürünü mağazamıza göndermeden önce aşağıdaki link’ten başvuru kaydında bulunun.
•             İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
•             Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.
•             "Sipariş Detay" sayfasına gidin. Sipariş sayfasının sağ tarafından bulunan “İade ve Diğer İşlemler” butonuna basın.
•             İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü  seçerek  İade ve diğer işlemler seçimindeki “Ürünü İade Etmek İstiyorum” formunu  doldurun. Sayfanın sağ alt tarafında bulunan “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum kabul ediyorum" u işaretleyerek “Devam Et” butonuna basın
•             Açılan yeni pencereden iade edeceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin.
Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?
•             İade işlemlerinde “kargo ücreti” ödemezsiniz. Bu doğrultuda, ürünlerinizi anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile gönderebilirsiniz.
Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?
•             İade etmek istediğiniz ürünler elimize ulaştıktan sonra, işlem süreçlerini Arıza / İade / Değişim sayfasından takip edebilirsiniz. 
Satışa sunduğumuz tüm ürünler, tedarikçi firmadan alınırken ve kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Dolayısıyla, hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderilme olasılığı yoktur. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde, taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir.

Böyle bir durumda süreç şöyle işler:

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.
•             Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden olur.
•             Hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için görevliyi uyarın.
“Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.
•             Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.
•             Sitemizden sipariş verdiğiniz ürün beyaz eşya ise; doğrudan yetkili servisiyle iletişime geçip hasar raporu alabilirsiniz. Yetkili servis bu konuda size gerekli yönlendirmeyi yapar.
•             Hasar Tespit Tutanağı’yla birlikte hasarlı ürünü mağazamıza gönderdiğinizde*
ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.
*Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firmasıyla geri gönderin.
 

Satın aldığınız ve “Garanti Belgesi”ne sahip ürünler, teslim aldığınız tarihten itibaren ürünün Garanti Belgesi’nde belirtilen “garanti süresi” kapsamında, üretici ya da ithalatçı firma garantisindedir.

Arzu ederseniz ürününüzü, mağazamız aracılığıyla Yetkili Servis’e ulaştırılmak üzere bize gönderebilirsiniz. Gerekirse tamir tölyemizde yada Siemens servis te yapılabilir.

Kullanıcı hatasından kaynaklanan arıza/kusurlarda ve kurulumu Yetkili Servis tarafından yapılmayan ürünlerde, garanti süresi kapsamında ücretsiz onarım hizmeti verilmez.

Satın aldığınız ürünlerin “renk/beden/model” nedeniyle veya sitedeki başka bir ürün ile değişimi maalesef yapılamamaktadır.

Ürünlerin tahmini kargoya verilme süreleri değişkenlik göstermektedir. Bu bilgiye ürün sayfalarından ya da "Sipariş Takip" sayfanızdaki detaylar kısmından ulaşabilirsiniz.
 
Sitemizde satılan ürünler yetkili ithalatçı firmasından alınmakta olup orijinal üründür. Ürünler size açılmamış paketlerinde, garanti belgesi ve faturası ile gönderilmektedir.
 
Süper Hızlı Gönderi logosu ile satışa açık olan ürünler mağazamızın stoklarında bulunan ürünlerdir. Diğer ürünler siparişiniz doğrultusunda tedarikçi firmalarından temin edilerek size gönderilmektedir.
 
Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye'nin her bölgesine teslimat yapmaktadır. Ancak bazı özel bölgeler için teslimat günü ya da şekli değişkenlik gösterebilir.
Yükleniyor...
siemens , market plc, s71200, s7-1200, s71500, s7-1500 , dijitalizasyon, IIOT ,mindsphere, industrimall